| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva un program cu care imi regasesc fisierele sterse din cosul de gunoi?

Răspuns Câştigător
| daydreamer a răspuns:

Scuze ca ma bag si eu asa..."ca sa ma aflu in treaba", dar am o problema cu celelalte raspunsuri. Un om cu cunostinte cat de cat avansate in informatica iti va explica in ce fel se "revendica" acele fisiere. Din pacate, nu eu sunt acel om si ar fi bine pentru toata comunitatea ca oamenii fara cunostinte in domeniu sa nu isi dea cu parerea despre ceva ce nu stapanesc, cum fac unii useri care alearga incolo si-ncoace pentru o funda.

| alexpoint a răspuns (pentru daydreamer):

Salut, sper ca nu te referi la mine si la @al3xander, pentru ca noi am raspuns la subiect si in cunostinta de cauza nu "ca sa ne aflam in treaba".

| daydreamer a răspuns (pentru alexpoint):

Nu, m-am referit la ceilalti, pentru ca sunt de parere ca daca noi, ca oameni, nu stim despre existenta unui lucru asnume, nu trebuie sa afirmam ca el nu exista. De exemplu eu habar n-aveam cum sa redobandesti chestiile sterse din recycle bin, dar nu m-am grabit sa sustin ca nu exista nicio modalitate. Atat timp cat voi ati raspuns la subiect, felicitari! Eu chiar nu m-am referit la voihappy

| alexpoint a răspuns (pentru daydreamer):

Felicitari si tie, ai o gandire sanatoasa si dupa cum scrii observ ca nu prea ai lipsit de la scoala. Ceea ce in Romania de astazi e de admirat. happy

9 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Recuva, handy recovery ( http://www.softpedia.com/......very.shtml este shareware, eu pe asta il folosesc)

| DJMikeGMC a răspuns:

Odata ce le ai sters si din cosul de gunoi nu mai exista nicaieri, sorry

| madalinbb19 a răspuns:

Din pacate pentru tine nu exista astfel de program, ce ai sters de la cosul de reciclare nu se mai poate accesa

| alexpoint a răspuns:

Salut, vezi cu acest program:
http://www.piriform.com/recuva

| user2015 a răspuns:

Buna seara. Nu este necesara instalarea unui program. Fa click dreapta pe cosul de gunoi si apoi pe restore.

| NarcysIonutz a răspuns:

Nu prea cred ca exista un astfel de program happy