| Ferii a întrebat:

Buna seara, este adevarat ca daca pun jocuri create cu quickapp ninja pe magazin play o sa imi baneze contul?

7 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Nu, NU ai nevoie de nici o licenta, ai nevoie de cont de developer care costa vreo 100eu si ATAT

insa, da, de curand am aflat ca google baneaza app create cu ninja ala, iar sincer, TU nu stii ce e in app creat de ala, pot foarte usor sa iti puna malware, care NU poate fi detectat (iar, cine a scris ca trece de verificare, bate campii, ideea e foarte simpla, dupa ce ajunge in telefon, asteapta 3 saptamani, dupa care descarca malware-ul... iar asta NU poate fi detectat de pre-verificare)

| NotNamed a răspuns:

Ai sanse destul de mari.

| Mirel4412 a răspuns:

Daca aplicatia ta trece testele contra malware ului si respecta regulile magazinului online nu vad de ce ar bana-o.

| Ferii explică (pentru Mirel4412):

Si cum stiu daca trece sau nu?

| Mirel4412 a răspuns (pentru Ferii):

Nu am lansat o aplicatie pana acum, inainte sa lansezi o aplicatie pe magazin play ar trebui sa stii lucrurile astea, daca trece, aplicatia o sa fie aplicatia disponibila pe magazin play

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai nevoie de licenta sa pui pe google play

| AlaSwek a răspuns:

Salutare.
Este adevarat, dar asta se va intampla pe parcurs. Mie spre exemplu, mi au fost scoase 15/15 jocuri făcute cu quickappnjnja. Dar nu ți se baneaza contul, doar iti vor sterge jocurile, fie ca ai peste 3000 de descărcări. Este riscul tau. De atunci m-am băgat cu unity, să învăț să fac jocuri. Baftă!