| Ferii a întrebat:

Am folosit quickapp ninja sa fac niste jocuri pentru android pe care le-am pus pe google play, intrebarea este ca daca ma pot da in judecata pentru asta?
Dau funda

5 răspunsuri:
| AlaSwek a răspuns:

Salutare.
Vreau să îți spun că am folosit si eu quickappninja, chiar postand jocuri făcute pe acea platformă pe play store. Totul a mers foarte bine, aveam 15 jocuri postate dintre care 2 au izbucnit si au făcut cate 3000 de descărcări, aducându mi un profit de 25$ în google adsense prin urma reclamelor.
NU MAI RECOMAND DELOC ACEST WEBSITE deoarece, toate jocurile mi au fost suspendate pe nedrept, la un interval de 2 3 luni. La început eram încântat, dar pe urma, unul cate unu se suspendau. Iar chestia asta, mi-a adus aproape ștergerea contului de developer.
Toate jocurile pe care le postezi sunt verificate de către testerii celor de la google, nu poti fi dat în judecată.

Renunta la QuickAppNinja si apuca te să înveți programare c#, ca mai apoi să îți faci tu jocurile cu mana ta, prin programul Unity, sau UnrealEngine ( ce se foloseste de C++ ).

Ai grija, eu zic sa nu mai folosești, altfel patesti ca si mine... Mult succes, cheers!

| Zuzu1991 a răspuns (pentru AlaSwek):

Cand?

cam cu un an in urma s-a terminat "click era" in care se faceau aplicatii care dadeau click-uri si asa se faceau bani in adsense, moment in care foarte probabil ca de aia a banat google toate chestiile facute de generatoare automate de aplicatii
acum nu cred ca mai e problema asta

| AlaSwek a răspuns (pentru Zuzu1991):

Nu e de mult întâmplarea asta. De atunci n am mai folosit quickappninja, si am început să învăț programare, si cum se foloseste unity, si incerc să mi fac jocurile melehappy

| Zuzu1991 a răspuns (pentru AlaSwek):

Inteleg, atunci e clar, google a ramas cu, capsa pusa
eu chiar am facut click-uri, si mi-au taiat contul de developer adsense, insa e absurd sa tai toate app ca sunt facute pe un site, si nu manual

in orice caz, succes cu jocurile, e multa munca, dar ai sanse dupa aia sa castigi serios fara sa faci mare lucruwinking

| Anonymboy17y a răspuns:

Nu te pot da in judecata dar daca vrei sa iti faci jocurile tale invata programare..ai putea incepe cu c++ ca e mai usor