| Nicholas7 a întrebat:

Bună seara! Mă poate ajuta și pe mine cineva vreau să mă joc FIFA 23 și când bag cd in ps 4 îmi apare că trebuie să se copieze aplicație stau 1 min și îmi apare nu se poate porni aplicația, stie cineva ce se întâmplă de nu merge?

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Pai pot fi mai multe cauze sa o luam prin eliminare:
1. PS4-ul tau a fost curatat vreodata? este posibil si lentila sa fie afectata.
2. face doar cu acest joc FIFA 23 sau si cu alte DVD-uri?
Daca raspunsul de la punctul 2 este ca face la fel si cu alte DVD-uri atunci este de la consola problema, de la lentila care citeste Blu-Ray poate fi o cauza
Daca insa face doar cu FIFA23 asa, atunci DVD-ul cu jocul FIFA 23 este zgariat si se blocheaza la procesul de instalare al jocului!