| ZwolleZwolle2003 a întrebat:

Buna seara TPU.De curand mi-am instalat Need for Speed Underground 2.Sunt un fan mare al seriei Need for Speed si de aceea mi-am propus sa termin fiecare NFS in parte.Am terminat pana acum NFS Undercover, NFS Carbon, NFS Most Wanted si NFS Hot Pursuit 1 si 2.Acum am ajuns la Underground 2.Sincer,chiar nu ma prind de ce trebuie de fapt sa fac.Am facut prima parte cu garajul si acum am inceput sa ma plimb si sa gasesc curse pe care le fac, dar am impresia ca le fac degeaba.In World Map imi arata ca am toate tipurile de cursele facute.Am ceva bani dar nu imi pot tuna masina.Nu ma lasa deloc sa-i fac nimic.La inceput am crezut ca scopul este sa gasesti cat mai multe curse si sa le faci pana te suna Caleb s te intreci cu el.Dar am inceput sa am indoileli.Si care e faza cu sponsorii? Unde ii gasesc? Ce trebuie sa fac? Cum imi pot tuna masina? Cum pot sa avansez si eu in cariera? Vreau raspuns scris, de la cineva care la terminat.Nu vreau nu stiu ce link ca oricum nu ma ajuta cu nimic ca am numa 10 ani si nu inteleg asa bine engleza.Ps:Eu joc seara asa ca nu vreau sa-mi scoata nimeni ochii ca imi pierd copilaria la calculator.

Răspuns Câştigător
| nda a răspuns:

Ca sa-ti tunezi masina trebuie sa gasesti shopurile care nu iti apar pe harta, dupa ce ai gasit un shop pe harta o sa-ti apara un punct mare rosu, albastru deschis, albastru, verde sau galben. Uite o imagine cu locatia shopurilor pe harta http://attachments.techguy.org/......hopmap.jpg
Punctul galben e pentru a-ti modifica farurile, vitezometrul, sa-ti pui neoane, hidraulice etc.
Punctul verde e pentru a-ti modifica aspectul masinii: iti pui praguri, bara din fata/spate, spoiler, hood etc.
Punctul albastru e pentru a-ti tuna masina pentru performanta: iti pui nitro, schimbi motorul, bagi turbo etc.
Punctul albastru deschis e pentru a-ti cumpara masini noi.
Punctul rosu e pentru a-ti modifica culoarea masinii si sa-ti pui vinyluri sa arate bine(diferite desene pe masina).
Tu trebuie sa treci toate cursele ca sa faci bani si sa deblochezi diferite chesti din shopuri (ti le-am scris mai sus).
Cu sponsorul sta treaba cam asa: o sa ai posibilitatea sa-ti alegi un sponsor cand ai terminate toate cursele care iti apar pe harta si cand vei avea o reputatie buna si o masina de cateva stele (cu cat tunezi masina cu cele mai scumpe iteme din shopuri, cu atat stelele masinii vor creste: de la 1 pana la 10 parca). Reputatia buna ti-o faci castigand toate cursele la o diferenta mare de locul 2. Cand indeplinesti conditiile astea, o sa-ti apara sa-ti alegi un sponsor; dupa ce iti alegi unul, vei primi niste bani si mai multe curse or sa-ti apara pe harta. O sa vezi pe harta si o steluta galbena, daca te duci la ea o sa-ti dea posibilitatea sa-ti pozezi masina si vei primi si de acolo banii. Si asa vei inainta in cariera...
NFSU2 e un joc greu, chiar foarte greu. Spor la joc.

3 răspunsuri:
| Silviu276 a răspuns:

Hey! Te poti uita la un video pe youtube si ai rezolvat totul. Jocul de foarte usor, dar nu stiu ce iti pare greu la el. Succes!

| Silviu_Sami_1975 a răspuns:

Sunt expert in NFS U2 sa ma cauti sa iti explic

| Narcis1990 a răspuns:

Phoai frate cat ai scrishappy
Fundahappy?