| Raluca2814994 a întrebat:

Buna seara TPU, știu ca placile video sunt foarte scumpe la ora actuala, CHIAR EXTREM DE SCUMPE ???????????? dar...am auzit și eu pe internet de noile procesoare de la AMD, generația ryzen 5000, știu ca vine cu placa video integrata.
Eu joc doar aceste jocuri.
PUBG PC
CS:GO
LEAGUE OF LEGENDS
RULES OF SURVIVER
FORTNITE
RING OF ELISYUM.
Eu as dori sa achiziționez un PC decent, dar fără placa video momentan, poate pe viitor o sa mai scadă preturile și o achiziționez atunci, dar momentan vreau sa mi achiziționez un ryzen 7 5700g.
Credeți că pot juca aceste jocuri cu acest PC fără placa video? Am citit pe net ca CS:GO pot juca pe setările la maxim in 60 fps-uri, în rezoluție 1080p, dar nu știu celalalte jocuri dacă le pot juca?
Nu neapărat la setări maxim, dar măcar in 1080p.
Și puteți sa mi faceți un build cu ryzen 7 5700g, dar fără placa video? Sa fie pana în 4000 de lei maxim, fără placa video, doar piesele necesare și carcasa, fără monitor, fără periferice.
Aștept răspunsul vostru referitor dacă pot juca jocurile menționate mai sus cu placa video integrata pe ryzen 7 5700g + un build de pc 4000 lei fără placa video, fără monitor și fără periferice.
Va mulțumesc frumos și va doresc o seara cât mai frumoasa și cât mai liniștită alături de familie voastre, va pup.

Răspuns Câştigător
| 4ndr33y a răspuns:

Da, pe low in 1080p. ryzen 7 5700g echivaleaza GTX 1050 dar trebuie sa ai RAM dual channel performant.
Cauta pe Youtube "ryzen 7 5700g Vega 8 + numele jocului" ca sa vezi cum se comporta.