| anncamarria a întrebat:

Acum cateva luni mi-am luat un calculator nou.Am rugat un prieten din Bucuresti sa mearga la pc Garage sa-mi faca un pc cat de cat de gaming.Am dat pe el 1000 de euro si as vrea sa stiu cam cum mi-ar merge GTA5.
Procesor: Intel(R) Core(TM) i7-4790 CPU @3. 60Hz
Ram: 8, 00 GB
Sistem: 64-bit oparating system

Nu ma prea pricep la componente de calculatoare de aceea am nevoie de ajutor.Multumesc!

5 răspunsuri:
| LivLiviu a răspuns:

Pentru GTA 5 ai nevoie de o placa video dedicata destul de puternica. Si la banii aia cu siguranta ti-a pus asa ceva. Spune modelul te rog

| anncamarria explică (pentru LivLiviu):

Intel(R) HD graphics 4600

| S8N a răspuns (pentru anncamarria):

Placa video este foarte slaba. Eu recomand mai bine sa iei un procesor mai ieftin si macar un GTX 750 cu banii economisiti.

| WaNt3D1856 a răspuns:

Daca GPU-ul este un gtx 980TI, un r9 390x sau un titan n-ai nici o problema cu jocurile care au aparut si care vor aparea pentru multa vreme.
La banii astia... posibil sa fie asta cazul.
In orice caz, conteaza mult si un SSD, frecventa RAM-ului, o sursa, un cooler after-market, placa de baza etc.

| Ov3rh3at a răspuns (pentru WaNt3D1856):

Tu te auzi ce spui straight face cum sa bagi un GTX 980 Ti, r9 390X sau un GTX Titan X in buget de 1000 EUR... iti trebuie cel putin un buget de 1800 EUR pentru a avea placile astea in configuratie pentru ca nah la asa placi video ai nevoie si de restul componentelor sa fie putin mai performante big grin