| Banica_Liviu_Ion_1975 a întrebat:

Salut TPU,caut de mai multe zile sa iau un calculator pentru copil sa mearga pe jocuri de ultima generatie, euro truk, 18 wheels, etc si am gasit la oferta de 13mil,la eMAG urmatorul calculator, ce spui merge la jocuri are urmatoarele :pachet promo system desktop serioux promo v4, intel_R,,celeronR, dual core G550, 2,6GHz,4GB,DDR3,500GB,: model procesor INTEL R, CELERON R, DUAL CORE G550, frecventa procesor 2600MHZ, dimensiune cache 2048, procesor kb,placa de baza VIDEO INTEGRAT INTEL HD GRAPHICS,sunet integrat DA, retea integrata DA, sloturi,, 1ori PCI, 2oriPCI EXPRESS ori 1, 2oriPCI EXPRESSori1, chipset INTEL H61 EXPRESS,,memorie, tip ram DDR 3,, capacitate 4096 MB, frecventa memorie 1333MHz,, unitati de stocare optice capacitate HDD 500,, interfata HDD SATA,, tastatura DA, mouse DA sursa 450w,,tip sistem HOME,HOME OFFICE, te rog vreau un raspuns cat mai repede, multumesc mult.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si inca ceva, place video e integrata in place de baza daca ti se strica placa video sau placa de baza o sa trebuiasca schimbata cu totul! Nu prea gasesti Pc extrabune la pretul de 13 milioane...

| Banica_Liviu_Ion_1975 explică (pentru anonim_4396):

OK,te salut ati multumesc pntru sfaturi, esti tare.

13 răspunsuri:
| 404namenotfound a răspuns:

Este destul de bun incat sa mearga jocurile noi. Oricum, la eMAG il poti returna in 30 zile daca nu esti multumit de el.

| Banica_Liviu_Ion_1975 explică (pentru 404namenotfound):

Deci sa inteleg ca merg jocurile bine pe el, mersi mult de ajutor.

| 404namenotfound a răspuns (pentru Banica_Liviu_Ion_1975):

Da, nicio problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Man iti recomand sa iei procesor de la Intel e mai bun. Daca te tine buzunarul ia un procesor i7 e cel mai nou.la un Pc cele mai importante componente sunt Procesorul si place video.ca procesor bune sunt: Dual Core, i3-i5-i7.Placi video cele mai bune pentru jocuri sunt cele de na Nvidia.O placa video buna e asta: GTX 460 1gb e cam veche dar ramane printre cele mai bune.

| Banica_Liviu_Ion_1975 explică (pentru anonim_4396):

Mersi dar eu nu cunosc an functie de pc, sant pe dinafara, oricum mersi pentru ajutor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Banica_Liviu_Ion_1975):

UIte te mai ajut cu ceva.Intra aici:
http://www.piatapc.ro/2010/08/31/procesoare-pentru-gameri/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine cumperi Pc pe componentehappy.
Uite aici ce contine Pc meu:
-Procesor:Intel Core i3-2100 Cpu de 3.10 Ghz
-Placa video: Nvidia Ge-Force de 430( e din seriile noi dar ceva mai slaba fata de altele, dar jocurile merg bine)
-Ram: eu am 4 Gb de rami, marea majoritate a jocurilor noi cam atat cer.
-Hdd il am de 1 TB.

| Banica_Liviu_Ion_1975 explică (pentru anonim_4396):

Te cred dar eu nu ma pricep la pc uri si vreau sa iau la copil pentru jocuri, mersi mult de raspuns.

| Alexx15 a răspuns:

Dupa parerea mea este f bun, merg aproximativ 98% din toate jocurile.

| Rakumm a răspuns:

Da este un pc destul de bun happy O sa ruleze destul de bine jocurile, si e o oferta super buna big grin