| angelic023 a întrebat:

Am avut windows XP si am inteles cum ca windows 7 x32 bit este mai bun insa dupa ce am instalat anumite jocuri am intampinat anumite probleme, Call of Duty Modern Warfare, San Andreas + multe alte jocuri mergeau perfect aproximativ 5 minute dupa care o luau razna, era totu asa sacadat incat nu se putea juca, de abia reuseam sa dau exit, mi-am reinstalat inapoi windows XP si acuma jocuri care cer resurse putine pentru PC-ul meu cum ar fi : Prince Of Persia The Two Thrones, GTA SAN ANDREAS, Prince of Persia The Sand of Time, merg foarte greu, nu mai merg cum mergeau jucate acum cateva luni, mi-am reinstalat windowsu, driverele, am bagat net.framework, am incercat tot ce am gasit la alte persoane care au intampinat o problema asemanatoare cu amea insa degeaba... Joc jocurile la rezolutie acceptabila 1024 x 768, din cate observ si la rezolutia de 800 x 600 imi face figuri, la jocurile care le-am scris mai sus tinand cont de "dotarile" pc-ului meu si cerintele jocurilor consider ca rezolutia de 1024 x 768 este acceptabila, dar pana si cu rezolutia de 800 x 600 patesc acelasi lucru! Multumesc anticipat!

Processor : AMD 3.0 GHz

Memory : 4 gb RAM

Placa video : NVIDIA GeForce 9400 GT

Răspuns Câştigător
| Bratulescu_Mihai_1992 a răspuns:

Descarca de aici
http://www.geforce.co.uk/drivers
nu mai folosi XP, iata de ce:
http://www.youtube.com/watch?v=edw95a8-hOg

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Vezi daca memoria este prea plina cand joci jocul.

| 3rN3SyTo a răspuns:

Sacadat iti merge dor din cauza placii video, nu ai driverul bun instalat ai doar ceva compatibil de aceea nu ai nici rezolutia buna, incearca sa iti cauti driver pe http://www.ma-config.com/en si iti va merge bine fara sa sacadeze si rezolutie buna;)

| angelic023 explică (pentru 3rN3SyTo):

Intre timp mi-am reinstalat windows 7 ultimate x32 bit, si la jocul "Prince of Persia Two Thrones" la inceput au o chestie in care verifica daca PC-ul este bun pentru a putea jocul ( http://s23.postimg.org/s5sy9mhgb/de_ce.png ), am incercat acest joc ca un test stiind ca in urma cu cateva luni mergea perfect, la fel ca la celalalte jocuri patesc sa mearga foarte sacadat.

Pe un laptop care este mult mai slab decat PC-ul meu, nu mai apare acel "Unknown", si merge perfect jocul...

Mentionez ca acest "Unknown AMD Processor" aparea si pe windows XP... am incercat sa instalez prin toate modurile driverele de la procesor insa in zadar

| 3rN3SyTo a răspuns (pentru angelic023):

Da vezi de asta e nevoie sa avem to pachetul bun adica rami, cpu etc nu doar cpu sau placa video...e mai slab laptopul dar are toat lla fel lucreaza toate la fel, nu stiu man ce sa zic sorry