| Cr9Ja a întrebat:

Ce windows imi recomandati sa stiti sigur k merg jocurile pe el ca am win 7 si merg sacadat pe xp mergeau bine dar nu am driverele

10 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Pai pe Windows 7 ai driverele de la placa video?

| Cr9Ja explică (pentru eucumine010):

Da. dar vreau sa imi schimb windowsul

| eucumine010 a răspuns:

Depinde ce calculator ai. Totusi verifica daca ai driverele de la placa video instalate.

| Cr9Ja explică (pentru eucumine010):

Le am tongue merg jocurile dar unele nu si l-am pus pe basic ca zic astia ca temele aero sug mai mult happy(

| eucumine010 a răspuns (pentru Cr9Ja):

Depinde ce calculator ai, daca ai o vechitura de 3 ani nu te astepta sa iti mearga jocurile din 2011/2012 la setari maxime etc.

| kyGirL a răspuns:

Si eu am windows 7 si nu merg jocuri cum trebuie de ex need for speed merge foarte sacadat.Si acum mi-am schimbat recent windows-ul si am XP si l-as recomanda pentru ca este foarte bun si merge orce joc

| Andreyyw a răspuns:

Va merge sacadat pentru ca nu aveti destui rami pentru a functiona si windows-u si jocul... sau procesorul este prea mic deci cei cu PC slabute va recomand XP

| Cr9Ja explică (pentru Andreyyw):

AMD Athlon(tm) II x4 620 Processor (4CPUs), 2,6 GHz
memory 2048 MB Ram
placa video 1786

eu zic k e destul de bun
dar aveam alt windows 7 dar acum am Alienware si si acum nu merg e de la win asta imi pun ala simplu

| LucianSalvanLorand a răspuns:

Mai bine Windows Xp pentru incepatori, si driverele se pot dowlanda. Dar daca te raportezi pe aspect iti recomand windows Vista. fundita te rog

| tanius a răspuns:

Pai incearca Windows 6, 5, 4 etc.