| Metea_Casian_1994 a întrebat:

Bună TPU,am fost pedepsit în urma unor note mici la școală prin confiscarea computerului,au trecut deja două luni de când mi-e confiscat,aș vrea să îmi dați niste sfaturi cum aș putea să o conving pe mamă să mi:l înapoieze, dau funda(să nu încercați sfaturi care includ celălalt părinte(tata) deoarece sunt orfan de tata)

3 răspunsuri:
| Userrr a răspuns:

Milogeste-te, incearca sa-i explici ca ai gresit si ca nu se va mai intampla, intr-un final ti-l va da inapoi.

| Emper a răspuns:

Poarta-te frumos cu ea, ajut-o la treburi, si daca se poate sa iei din cand in cand macar un 7 sau 8, eu asa am facut si mi-a luat pc nou big grin

| Metea_Casian_1994 explică:

Notele alea rele le-am scos cu unele bune dar mama e foarte exigenta