| Floricica014 a întrebat:

Cum imi conving parintii sa imi ia un caine(shih-tzu)?
Problema nu sunt bani sau alte chestii de genu.Problema este ca tata(doar tata pentru ca mama ar vrea catelul) nu vrea sa tinem caine in casa.Dar sa va spun tata cand era de varsta mea, poate chiar mai mare avea mai mult sau mai putini de 20 de caini(si va dati seama ca tata statea la apartament deci ii tinea in casa).
Dar oricum as vrea foarte mult sa am grija de parul ei si sa merg cu ea la concursuri(tata a mers cu acei caini la concursuri) pentru ca mi-ar placea sa particip cu tata la concursuri cu caini si din momnet ce si el a fost nu cred ca nu i-ar placea.
Deci cum conving?
P.S.:nu vreau cu note bune la scoala ca alea nu is mare lucru

4 răspunsuri:
| MyNameIsJohnny a răspuns:

Tine-te tare pe capul lui. Nu te lasa! Sacaie-l, spune-i asta de zece mii de ori pe zi. Prefa-te ca esti suparat/a, afectat/a ca nu ai acel catel. O sa mearga!

| Floricica014 explică (pentru MyNameIsJohnny):

Mersi dar la el daca pomenesti numai de asta nu poti discuta cu el
pe mama o deranjeaza foarte mult

| Simon_Darius_1999 a răspuns:

Probabil ca din moment ce avea 20 de cainii sau ce zici tu nu mai vrea sa treaca prin asta... nu stiu.Da oricum, caine in casa inseamna obligatoriu par. Poti sa il periezi, par tot cade.....Iti zic din experienta. Poate taica-tu are ceva cu parul de caine

| Floricica014 explică (pentru Simon_Darius_1999):

Oricum nu mai conteaza ca o sa faca pui catelusa unei colege de a mamei si ne da si noua unul(bichon)