| AlexSarariu a întrebat:

Am luat admin in probe pe un server de cs war3FT, si e server nou, si stiti cum un sv nou de cs apare apar si codatii. Vroiam sa va intreb o chestie mai complicata. Deci eu fiind admin in probe nu am acces la ban ca se le dau la codati, asa ca le fac demo si le pun pe forumul serverului. Intr-o zi playerii se plangeau pe chatul adminilor ca unu avea cod. Si i-am facut demo si l-am pus pe forum, dar administratorul serverului s-a uitat pe el si a constatat ca nu avea nimic. Si mi-a zis ca daca mai bag strambe raman fara admin. Mie mi se parea ciudat ca acel player dadea numai head-uri si cu armele obisnuite si cu lama. Care imi explica si mie cum sa fac sa depistez codurile aim si wall, ca nu vreau sa raman fara accese. As vrea un tutorial in scris ca stim cu totii e mai greu mai ales cu wall-ul dar si cu aim-ul. Dau funda! O zi buna va doresc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey!
Este destul de usor sa depistezi un codat.

Prima faza : Daca are un nume de smecher, limbaj foarte indecent, sau nu vorbeste deloc.

A doua faza : Se lauda mult sau vorbeste mult pe u@.

A treia faza : Scrie status in consola daca are steam (scrie steam_id_lan:un numar) nu e codat daca scrie valve id lan si se comporta ciudat ar putea fi suspect.

A patra faza - wallul : La wall observi foarte usor. Iese tragand sau nu se duce pe partile unde sunt jucatori, sau trage in pereti, sau se duce exact unde stie ca sunt jucatori, "citeste" peretii adica cand merge se uita foarte atent stanga dreapta pe pereti.

A cincia faza - aim / silent aim : Te uiti foarte atent daca da foarte multe headshoturi si ii sare tinta e aim clar.

Daca trage continu din cartus si se pune in fund este silent aim - asta doar daca tinta sta pe loc. (sti ca daca tragi normal tinta mai fuge) uitete daca tinta ta cand joci face ca tinta lui daca tinta lui face diferit de a ta inseamna ca are silent aim.

Daca topaie mult adica sare mult si face bunny hop inseamna ca are config cu aim si setari care ajuta sa dai headshot.

Sper ca ti-am fost de folos!

2 răspunsuri:
| RoberTBaaH a răspuns:

Buna/Salut!
Pentru a depista un codat :
1. SS(ScreenShot) [amx_ss] PENTRU WALL!
2. Daca crezi ca are norecoil sau cum ii zice, amx_cfg, sau in caz ca nu merge, DEMO!
Daca n-ai acces la ban, destroy, banip, sau voteban, il tii in slay-uri.
ATENTIEBaa! laughing Nu-s eu de vina daca iei REMOVE, mai intai fa-i demo sau ss, iar dupa comenziile!

| ThatsJustMee a răspuns:

Salut.raspunsul e simplu:1wall iti dai seama atunci cand trage prinpereti
2aim poate fi atunci cand sare tinta sau cand trage la picioare si da capp!
nu stiu ce grad ai tu dar daca ai slot nu exista alta modalitate decat screenshot si demo. daca ai macar un grad mai mare, poti scrie in consola amx_voteban NUME.dar daca zici ca e nou nu-mi dau seama de unde au aparut deja codati...thinking