| mugurelpetru a întrebat:

Buna TPU am o eroare de calculator cand incerc sa donwloandez ceva imi apare the system cannot find the path specified va rog sa ma ajutati in legatura cu asta cine ma ajuta

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

1. Asigura-te ca numele folderului in care a fost descarcat kit-ul de instalare nu contine diacritice sau alte caractere speciale. La baza instalarii softurilor sta Windows Installer-ul. Daca acesta nu poate sa citeasca calea de instalare (path-ul), va returna mesajul de eroare System cannot find the path specified sau Error launching installer.
Redenumeste numele folderului sau copiaza fisierul de instalare intr-un alt folder. Daca eroarea persista, sterge kit-ul de instalare si descarca iar aplicatia. De aceasta data intr-un folder care sa nu contina diacritice sau caractere speciale in nume. Indicat ar fi sa descarci si sa pastrezi kit-ul de instalare pe Desktop, pana se finalizeaza instalarea.

"System cannot find the path specified" & "Error launching installer" - Windows XP Errors

Daca ai eroarea aceasta cand vrei sa faci download, atunci alege din setarile browserului sa descarce fisierele in alt folder.
Bafta!

1 răspuns:
| mugurelpetru explică:

BUNA UITE ADRESA ME DE MEES mugur_petru mersi frumos