| PascuDenisa a întrebat:

Bună TPU! Am o intrebare la care nu gasesc un răspuns si as vrea să vă întreb pe voi:
Am un pc nou de jumătate de an (i5 11400f rtx 2060) si voiam sa va intreb dacă este ok ca temperatura atunci când nu ma joc nimic sa stea peste tot la 40 maxim. In schimb, am observat că atunci cand joc cs temperatura placii video ajunge la 70-80° chiar dacă am graficile pe medium, ceea ce nu pățesc la alte jocuri. In general placa video in alte jocuri sta la maxim 60.
Știți cumva de ce urca asa de rau in cs si mai face si pc urat avand in vedere ca e un joc normal?

Răspuns Câştigător
| CosminGK a răspuns:

Buna. Avand in vedefe ca Cs ul e vechi ca joc si de optimizare numai zic, vezi cand iti urca temperaturile, intra in task manager si vezi ce iti mananca. Am avut aceeasi problema cu 1080ti si imi rula alt program pe fundal ce manca din placa video. Vezi sa ai programul de la placa video pentru ca iti poti face tu in programul placi, dupa bunul plac curbura la fan urile de la placa. Si ce putere sa aiba fan urile etcn