| PascuDenisa a întrebat:

Buna TPU! Am si eu o intrebare serioasa: Am pc de jumatate de an si am observat recent ca in jocuri gpu rtx 2060 ajunge la 70-80 grade ceea ce nu cred ca este bine avand in vedere ca restul stau in 45 de grade.
Aveti ideea ce as putea sa fac sau de ce se intampla asta?

1 răspuns:
| Tudy000 a răspuns:

Ori nu ai airflow bun in carcasa ori te joci jocuri tripple A recente care cer foarte multe resurse, incearca sa nu joci pe super ultra mai ales jocurile noi, depinde foarte mult si de optimizarea jocurilor si daca sunt CPU intensive sau GPU intensive.