| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu computerul. Dupa ce ma joc 14 minute gta 4 call of duty mw3 sau alte jocuri peste 7 gbmi se blocheaza jocul timp de 2 sec dupa jocul merge normal 6 secunde si se inchide computerul, iar cand il deschid zice ca procesorul e ceva cu temperatura over temperatury, Il am de 2 ani si inainte aveam jocurile astea si mergeau acum de cateva zile asa facea.
VA ROG AJUTOR! Multumesc Scuze de categorie n-am stiut unde sa pun

Răspuns Câştigător
| Mus1k a răspuns:

Am avut si eu problema. Si aceasta este urmatoarea : Procesorul tau se incalzeste prea mult, prin urmare desfa-l, curata-l de praf, fa-i o proba iar daca nu merge schimba procesorul sau pasta termosensibila. Mie la Metin2 cand jucam mi se incalzea procesorul la 70grade, apoi se stingea

4 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

Se supraincalzeste curatal de praf in special coolerul la procesor si daca e cazul cumpara pasta de racire si sterge-o pe cea veche de pe el aplica pe cea noua si pune coolerul laloc
bafta

| DAnc3 a răspuns:

Cred ca trebuie schimbata placa video ca mi s-a intamplat si mie.

| αʅҽxƈσσʅʅ a răspuns:

Mă ALINE nu mai complica omu'... măi Vlad desface computeru' si curăţal! fundă/?

| Ayy123 a răspuns:

Acuma numai e de la temperatura cand ma joc call of duty need for speed etc se inchidestraight face Numai scrie nimic de temperatura de curatat l-am curatat