| Osm a întrebat:

Am o problema cu jocurile. am lag desi dupa componente le pot juca la maxim, procesor amd a8-5600k 3.6 ghz, placa video nVIDIA gtx 750 1gb ddr5, 6 gb ram ddr 3 (1333 mhz), sursa 450 w si mai am o placa video integrata ati radeon hd7560d. E posibila vreo incompatibilitate intre placa video nVIDIA si restul componentelor ori sursa nu e destul de puternica?, chiar nu stiu ce sa mai fac. si numa ce mi-am reinstalat windows-ul 7 ultimate 64. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Exact cum ma asteptam. Sursa este o pocnitoare. Strange cat mai repede bani si i-ati o sursa calumea sa iti tina in stabilitate componentele alea. Nu cred ca o sa-ti convina sa ti sa arda placa video, procesorul, componente scumpe de la sursa. Ca daca pica sursa aia, rade aproape tot din pc, e numai bun de fier vechi.
Si uite la ce sursa m-am gandit eu : http://www.pcgarage.ro/surse/sirtec-high-power/element-bronze-ii-600w/

Daca nu dispui de 240 lei, si asta este foarte buna : http://www.pcgarage.ro/surse/sirtec-high-power/eco-ii-450w/

Bafta!

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

La asta m-am gandit si eu, sursa e buba. Pai cum pana mea pui tu o sursa de 450W la un proceosor mancacios? La fel si cu placa video, si aia necesita alimantare separata, si tot asa. Deci ar putea fi din cauza sursei, te rog sa-mi spui ce fel de sursa este ( modelul ) sa ma asigur ca nu este o pocnitoare.

| Osm explică (pentru Jipa95):

Delux atx 450w p4

| Osm explică (pentru Jipa95):

Multumesc foarte mult!

| Jipa95 a răspuns (pentru Osm):

Exact cum ma asteptam. Sursa este o pocnitoare. Strange cat mai repede bani si i-ati o sursa calumea sa iti tina in stabilitate componentele alea. Nu cred ca o sa-ti convina sa ti sa arda placa video, procesorul, componente scumpe de la sursa. Ca daca pica sursa aia, rade aproape tot din pc, e numai bun de fier vechi.
Si uite la ce sursa m-am gandit eu : http://www.pcgarage.ro/surse/sirtec-high-power/element-bronze-ii-600w/

Daca nu dispui de 240 lei, si asta este foarte buna : http://www.pcgarage.ro/surse/sirtec-high-power/eco-ii-450w/

Bafta!