| Demostene a întrebat:

am o problema cu unele jocurii. Jocurile mai noi imi merg in reluare, si nu stiu daca trebuie schimbata placa video sau procesorul. Am o placa video gt 520 de 1 gb, 2 gb ddr 2 si un procesor AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4000+.
Jocuri precum crysis 2, portal 2, Skirim, merg bine dar jocuri precum farcry 3 sau fifa 13 merg in reluare cu lag.

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Iti recomand sa schimbi ambele, in timp. Procesorul te trage inapoi, fara indoiala. X2-ul a luat viata de mai bine de 6 ani. Placa video este ok, dar nu tocmai potrivita pentru jocuri noi precum FC3 sau Max Payne 3. Dar acum ca vad, stai cam rau si cu memoria RAM, mai ales daca folosesti Windows 7 sau win 8 care devoreaza lejer 512 - 1 GB ram la nevoie, lasand mai putina memorie pentru jocuri. deci inca 2 sau 4 GB DDR2 nu ti-ar strica framerate-ul

2 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Schimba placa video cu ceva de 1gb ddr5 cum ar fi gts450, gtx550ti, gtx 650, gtx 650ti, radeon 5750, 5770, 6770, 6850, 7750, 7770.

| danutyqwe a răspuns:

Mai pune niste ram si placa video schimb'o cu un amd radeon, face echipa buna cu procesoru' happy