| Just4S3x a întrebat:

Salut.Am un PC bunicel dar am o problema cu procesorul. Sistemul are 6gb ram, placa video Asus r7 240 de 2gb dar procesorul e slab. un dual core de 3, 2ghz (amd athlon x2 340). jocurile imi merg foarte bine dar ajunge mereu procesorul la 100% si incepe sa produca lag. cum as putea sa scap de chestia asta? ( si nu,nu cumparand un alt procesor, ca metoda asta o stiu si eulaughing )

5 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Ai o racire cat de cat ok, sau o sursa buna? Fa-ti overclock la procesor, urca-l mai sus!winking

| FatUglyVirgin a răspuns:

N-ai cum.

| TwiSt1997 a răspuns:

Un overclock.....ai grija sa nu-l arzi.

| marian5693 a răspuns:

Ai putea sa schimbi pasta termoconductoare sau sa ii iei alt radiator si alt ventilator daca nu vrei sa schimbi procesorul.

| bradutuI99 a răspuns:

Incearca sa faci un overclock.