| mirceaqqq a întrebat:

Am o problema mare si cer ajutor tuturor care folosesc Steam!
Sa va povestesc, am intrebat un prieten (de pe lista de prieteni) daca vrea sa imi cumpere un strange valoros in valoare de 15 chei, in cheatul schimbului el mi-a spus ca imi da 50 de euro, in acel moment a aparut un scris albastru care imi spunea in engleza ca daca termin schimbul o sa-mi dea 50 de euro pe cont Steam-ul(in portofel). Am acceptat (insa aveam suspiciuni) am dat finalizeaza schimbul.
Bun, eu nu am primit nici un euro, el mi-a luat arma, si imediat dupa asta sa desconectat, el s-a sters din lista mea de prieteni, iar eu am ramas pacalit!

Eu cu sfatul unui prieten i-am dat raport, zicand ca a folosit un hack!

Am facut bine? A sa-mi recapat obiectul? In cat timp voi fi informat daca jucatorul a fost banat? Acela a fost un heck sau eu nu stiu cum sa accesez bani (insa nu prea cred)? Si daca va vi banat?

Multumesc! Va rog ajutati-ma sad

Răspuns Câştigător
| Lysander a răspuns:

Nu o sa pateasca nimic, ai fost tepuit si cei de la STEAM nu au ce sa-i faca.

Ca sa-ti apara tot scrisul albastru sau verde(cand esti in joc), scrii cu /me inaintea mesajului. De ex el a scris: /me will send you 50 euro in your STEAM account SI a aparut: CUTARESCU will send you 50 euro in your STEAM account scris tot cu albastru. Si asa ai fost tu pacalit.

PS: Incearca tu chestia cu /me inaintea mesajului sa vezi ca functioneaza.

Deci, pe scurt, nu ai ce-i face si nu iti vei recapata itemul.

| mirceaqqq explică (pentru Lysander):

Multumesc mult! off ce as vrea sa-l... crying(

| mirceaqqq explică (pentru Lysander):

Dar totusi daca sunt mai multi care il raporteaza pentru ca si ei au intrat in capcana ce se va intampla?

| Lysander a răspuns (pentru mirceaqqq):

Pai practic ati dat accept la item de bunavoie...deci il raportati degeaba sad