| forfor a întrebat:

Buna TPU am o problema urgenta de cateva zile am reistalat windowsul am bagat programele necesare drivere tot,tot ce trebuie si surpirza nu imi merge sunetul nu stiu dc am incercat sa reinstalez driver de sunet si degeaba am intrat (de fapt am dat click dreapta) My,Computer apoi Manage apoi Device Manage si cand dau la sunet am observat ca Multimedia Audio Controller are o bulina galbena si un semn al exclamari am incercat eu sa sau update, reinstal, install dar degeaba am cautat pe net. si nimic cine ma ajuta si pe mine va rog v-as fi foarte recunoascator

7 răspunsuri:
| VladGH a răspuns:

Hei, iti dau o metoda simpla, toti au fost multumiti care le-am propus si sper ca nu vei fi dezamagit. Descarci de aici Driver Easy : http://www.drivereasy.com/, el cauta driverele si apoi dai pe instal si ti le instaleaza simplu. Problema e ca VERSIUNEA FREE descarca mai greu driverele, dar asta nu este o problema, principalul este sa il instalezi. Bafta. Nu intelegi, intrebi.;)

| forfor explică (pentru VladGH):

Este perfect ce zici tu dar eu vreau sa instalez doar 1 uite cum sa iti zic. totul incepe asa:
Incep sa ii dau scan

http://s22.postimg.org/xyhx0u91d/screenshot_1.png

Toate bune imi scaneaza
Dupa scanare ma trimite la
toate driverele care lipsesc eu incerc sa il bag pe asta
http://s22.postimg.org/wh1230toh/screenshot_2.png
dar nu merge si am zis sa le bag pe toate dau pe
http://s22.postimg.org/n0b8we9tt/screenshot_3.png
si ma da la asta si cand incerc sa dau download all ma da sa ma inregistrez
http://s22.postimg.org/ojb8f45s1/screenshot_4.png.
am incercat si unul cate unul dar tot nu imi baga pe cel de sunet

| VladGH a răspuns (pentru forfor):

Cind dai la download all clar ca o sa-ti dee sa te inregistrezi, pentru ca merge in versiunea de plata. Ce vrei sa spui prin ca nu merge? NU ti-l instaleaza sau cum adica. Vezi driverul de care ai nevoie apoi ii dai downloada, astepti si trebuie sa apesi install. Sper ca asa ai facut. Dar ai retinut memorat numele driverului de care ai nevoie?

| forfor explică (pentru VladGH):

Da am retinut dar cand dau download pentru fiecare toate bune si cand dau instaall ma da la o arhiva de vreo 12 mb care are cateva fisiere si un setup.exe am instalat acel program driver sau ce era si tot degeaba.

| VladGH a răspuns (pentru forfor):

Instaleaza asta http://www.queen-soft.blogspot.ro/......ida64.html si vezi cum se numeste placa audio pe care o ai. Apoi cauta driverul audio dupa nume.

| gamerulyonutz a răspuns:

Nu stiu daca e bine, dar fa-ti frate win 7 ca nu o sa mai ai nevoie de driver si sati mai strici si memoria in C, sau daca nu vrei, cand tiai cumparat calculatorul, trebuia sa-ti dea 3 sidiuri, sau st ca eu mi-am cumparat calc intreg, mie unu mi de la imprimanta, Trebuie sati fi dat un sidiu cu install sunet si unu cu insstal nu mai stiu ce ca am uitat, si iii instalez sunetul la instal sunet, nu stiu dar mie sidiul acela mi de culoare mov, sper ca te-am ajutat cu ceva funda, si daca nu merge mai sa-mi zici iar cal sun pe un prieten profesionist si imi zice el, bft, funda!

| forfor explică (pentru gamerulyonutz):

Nu m-a ajutat deloc raspunsul tau