| Riefenstah a întrebat:

Salut, am o problemă cu sunetul. Treaba stă astfel, am instalat windows 7, am instalat toate driverele, dar sunetul nu-mi merge, am încercat mai multe drivere şi degeaba. M-am uitat în ' device manager ' şi la Multumedia Audio Controller, am semnul exclamării. Nu ştiu ce să-i mai fac să meargă, pe windows xp, mi se instala singur, nu aveam nici o problemă.

5 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Incearca sa instalezi drivere de Xp si Vista, dar utilizand Compatibility Mode.
http://www.dummies.com/......windows-7/

| Riefenstah explică (pentru dannyel86):

Am încercat şi aşa dar nimic. Îmi zice ' No audio output device is installed. '

| dannyel86 a răspuns (pentru Riefenstah):

Ca sa fii sigur/a ca e vorba de drivere compatibile, poti folosi softul Aida64, care iti va spune denumirea exacta a placii de baza. Apoi cauti pe site-ul producatorului acesteia driverele disponibile si care, teoretic, sunt functionale. Nu poti instala la intamplare drivere audio, pentru ca vei obtine doar erori sau imposibilitatea de a le instala.
Tot Aida64 iti spune si despre componenta audio incorporata/separata de placa de baza, pentru care poti cauta separat driverele potrivite pe net, daca producatorul placii de baza nu ofera o solutie corespunzatoare.
A doua din lista e versiune portabila. Nu necesita instalare!
https://www.aida64.com/downloads

| Anonimul95t a răspuns:

Salut daca apare un semn al exclamari incearca sa le faci un update si vezi daca sunt compatibile cu pc tau sper sa te ajute!

| Riefenstah explică (pentru Anonimul95t):

Am încercat şi asta, se face update degeaba