| Trollman a întrebat:

am procesor Intel core 2, 4gb dual core, 2gb ram, placa video nVIDIA g-force 500mb, si cand iau gta 4 merge bine se blocheaza din 5 in 5 secunde, ce sa fac?

4 răspunsuri:
| bortanradu a răspuns:

Nu inteleg ce specificatii ai. Te rog sa fii mai precis. Spune-mi exact modelul procesorului si a placii video.
Ex: Intel Core i7 3770K
Nvidia GeForce GTX 680

| Trollman explică (pentru bortanradu):

Uite aici ce am eu:http://www.emag.ro/......E2Y77BBBM/

| bortanradu a răspuns (pentru Trollman):

E din cauza la placa video ce e integrata. Laptopurile sunt foarte rele pentru gaming pentru ca aproape toate au placi video intergrate in loc de dedicate cum au unitatile. Nu prea ai nimic ce sa faci. Dai la setari mici in 720p si vezi daca mai sacadeaza asa. Ai mai incercat si alte jocuri si face la fel? GTA IV e foarte prost optimizat pentru PC-uri. Si PC-ul meu are un fps destul de mic la GTA IV. Daca tot merge incet atunci trebuie sa iti schimbi calculatorul.

| Trollman explică (pentru bortanradu):

Ok mersi, dar tot nu inteleg cum de imi merge assassins creed 3, hitman5 si sleeping dogs, poate ca am noroc, apropo gta 4 episodes from liberty city merge super, merci foarte mult ca m-ai ajutat.