| Marius94_5839 a întrebat:

Demult, ma jucam un joc pe browser, am ramas o perioada fara internet, iar acum vreau sa ma joc iar, insa nu mai stiu numele jocului. Poate ma ajutati voi sa il gasesc.

Jocul era cam asa: La inceput iti alegeai o factiune, dintre Persia, Roma, Egipt, China iti dadeau un oras si tu iti construiai cladiri, cum ar fi: Baraca, Biserica, case, Town Hall, etc.

La capitolul economie, trebuia sa iti construiesti ferme in jurul orasului, pe care mai apoi trebuie sa le upragezi pentru a produce mai multe resurse. Totodata, in functie de nivelul Primariei (Town Hall) puteai avea negurstori pe care trebuia sa i trimiti sa faca comert, de obicei intre Roma si Milan parca.

La capitolul razboi, aveai un erou (sau mai multi daca iti cumparai de la taverna) pe care i poti plimba pe harta impreuna cu solatii si puteai sa ataci alte orase, sa mergi in "lairs" etc. Pentru a mari experienta eroului avea obtiunea de a te inscrie in arena iar acolo te luptai cu alti eroi din alte factiune sau chiar din factiunea ta.

Cam atat imi amintesc despre acest joc. Daca stiti numele lui, va rog mult de tot sa ma ajutati. Subliniez, este un browsergame.

1 răspuns:
| KrIsSs_4520 a răspuns:

Suna interesant...Acum vreau si eu sa-l joc...Dar pacat ca nici eu nu ii stiu numele.sad