| MaybeJustMe a întrebat:

Am si eu o intrebare despre league of legends, sunt pe EUNE si sa zicem ca as vrea sa imi mut contul pe EUW, ce pierd? Pierd ceva skinuri? Divizia?
Puteti sa-mi explicati mai pe detaliat va rog? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| mickeyMT a răspuns:

Salut. In cazul in care muti contul pe un alt server skin-urile, campionii, ip, rp(ramas dupa costul transferului), nivelul contului, craftul hextech facut si altele printre care si MMR-ul ascuns(foarte important in stabilirea rangului tau din modul ranked dupa transfer) raman pe cont. Chestiile care NU o sa fie transferate sunt lista de prieteni, punctele de onoare cu border-ul specific fiecaruia, punctele alea de reward de la echipele 5v5 si 3v3, si CEL MAI IMPORTANT divizia de rank in care esti acum.
Dupa transfer o sa trebuiasca sa joci un meci de rank ca sa primesti o divizie si vei primi o divizie in functie de mmr-ul tau si mmr-ul celorlalti jucatori dupa server. In cazul asta poti sa primesti o divizie total diferita (ex: esti pe eune si joci in p3 iar dupa transfer pe euw poti fi trimis in g3; nu cred totusi ca diferentele sunt asa mari, pentru ca in mod normal mmr-ul mediu estimat este cam acelasi pe toate serverele; important e sa ai tu mmr-ul in corespondenta cu divizia in care esti).
Uite aici ce se transfera si ce nu : http://image.prntscr.com/image/88353c658870493ca8746ef8f87efe30.png
MMR-ul estimat in cele mai importante divizii dupa EUW: http://image.prntscr.com/image/0dc88376d0c3431b9fe3914c78132a87.png (De acolo lipseste Master/Challenger care sunt peste 2550 respectiv 2900.)

| MaybeJustMe explică (pentru mickeyMT):

Multumesc ^.^
Si am inteles ca daca are cineva numele tau va trebuie sa iti schimbi numele, mai trebuie sa platesc ceva in plus sa-l schimb? Si daca vreau sa vin inapoi sezonul urmator sa zicem, primesc numele vechi inapoi?

| mickeyMT a răspuns (pentru MaybeJustMe):

Da. In cazul in care pe noul server numele tau este deja luat o sa trebuiasca sa il schimbi. Mi se pare ca e gratis.
Daca te razgandesti si te retransferi pe serverul original numele o sa revina la cum a fost initial. Daca vrei totusi sa il pastrezi trebuie sa faci ticket la riot.