| GlobalName a întrebat:

am si eu o intrebare..Me-am facut un server de metin2 cu virtual box, dar cand vreau sa deschid serverul imi da asta:

Failed to open a session for the virtual machine.

No error info.

Result Code: E_FAIL (0x80004005)
Component: ProgressProxy
Interface: IProgress {c20238e4-3221-4d3f-8891-81ce92d9f913}

Va rog sa ma ajutati.Cine ma ajuta va primi o funda mare cat China

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Trebuie sa stii 3 lucruri.
1 Cata memoria Ram bagi in servarul de Metin2 (512Mb-1024Mb) la inceput.
2 Vezi sa lasi o memoria ram si pentru calculator nu o baga pe toata in servarul de Metin2 altfel iti da eroare sau nu va merge calculatorul se lasa macar 1Gb Ram liber.
3 Inainte sa faci servarul sa faci o curatare totala a calculatorului full si sa vezi ce resurse consuma mult dar nu le folosesti si sa le inchizi pe acelea.
Daca calculatorul tau este performant poti sari peste aceasta etapa.

Daca respecti cele 3 reguli nu mai ai nicio problema (tu nu ai respectat regula ori 1 ori 2).

| GlobalName explică (pentru Mihail2020):

Multumesc! Raspunde-mi si la cealalta intrebare si ai funda.te rog ..chiar nu stiu de ce.:(http://www.tpu.ro/......l/..Mersi!

1 răspuns: