| hi a întrebat:

Am un laptop Samsung cu procesor Intel core i3 2330M, 8 gigarami, cu nVIDIA geforce gt 520 MX, hdd500gb,si mi-am bagat cateva jocuri 2013 imi merg la high chiar dar temperatura la procesor ajunge maxim la 74 de grade si nu mai creste depinde si de culer altadata ii la 71 dar asta e si la placa e 61 la jocuri iar asa cand sunt pe net sau ma uit la un film depinde de activitate ii maxim de la 35-50-55 maxim urca ce sa fac sa il duc sa il curat de praf sau sa il las deocamdata asa ca il am de 1 an jumate. Nu se poate strica ceva la el daca ma mai joc pe el? Chir nu stiu ce sa fac! Va rog sa ma ajutati.

6 răspunsuri:
| Uraniu a răspuns:

N-are ce. si eu am avut zilele trecute peste 74 de grade. Daca esti nesigur, ia-ti un cooler. Dar n-are ce sa se strice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, nu are probleme.
http://www.notebookcheck.net/......200.0.html
Uita-te la max temperature, 85PGA.
Oricine cred ca se sperie cand nu poate tine mana pe unde scoate caldura de la temperatura dar asta este, laptop.e Intel inca, sa vezi ca amd-urile se incing in primele secunde si nici nu apuca sa intre in windows:))

| hi explică (pentru anonim_4396):

Si daca ar fi sa il duc mai tarziu sa il curete nu poate sa imi fure ceva din el sau sa imi inlocuiasca orice fel de piesa?

| anonim_4396 a răspuns (pentru hi):

De ce iti este frica sa il cureti tu?
http://www.youtube.com/watch?v=0yyEVSkz_0M uite aici cum face asta, nu este mare lucru.
Foarte simplu, poti sa pui si aspiratorul pe ventilator si tot faci ceva..numai sa nu aspiri niste condensatori, dar stii si tu asta cred :))
Eu iti recomand sa incerci tu, suflii in el sau pui un ventilator in fata lui ca sa imprastie praful si sa il scoata afara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ar fi buna o curatare, dar temperaturile sunt normale

| adiparvan a răspuns:

Sta-i linistit nu se strica nimica la deoarece asta e temperatura medie!