| Fanta16 a întrebat:

Am un sistem:Nvidia gt 220 ddr2, 2gb ram(kingstone), intel celeron dual core e3300 2, 5 ghz.
Problema este ca sunt un fan al jocurilor fifa si pes, am instalat fifa 11, totul a fost ok pana aici, setat pe high, msa 4x, vsync on, sacadeaza destul de puternic mai ales in fata portii sau aproape de poarta, ciudat este ca incepe sa sacadeze de prin minutul 7 si continua tot meciul, aceeasi problema si pe medium...Pe low parca merge destul de bine dar totusi ma gandeam ca pot juca fifa 11 fara lag macar pe medium.Precizez ca am windows xp, sp3, ultimele drivere instalate.Are cineva vreo sugestie, ce as putea sa fac ca sa scap de acea sacadare enervanta, am incercat o gramada de lucruri dar tot nu am scapat de ea...Solutii?

2 răspunsuri:
| Bakerash a răspuns:

Solutii nu prea exista am patit si eu cam acelasi lucru ca tine pe un laptop... Iti dau un exemplu GRID il tine in high (si nu poti spune ca GRID nu este joc) iar fifa 11 merge low stiu... este putin ciudat dar asta este in schimb pe pc unde am un amd phenom II x4
3.0 ghz(default) 3 gb ddr3, ati radeon 5830 extreme (versiune de 1gb) imi merge fara probleme chiar si pe o plasma Sony Bravia

| Fanta16 explică:

Bine,mersi,altcineva?
P.S: As rezolva problema cu inca 2 gb ram?