| PurpleKusH a întrebat:

Buna TPU as vrea sa imi spune-ti si mie daca puteti si cum se rezolva problema pe care o am. Deci am un pc cu procesor Intel celeron E3300 2.50 ghz placa video Nvidia Geforce Gt 610 de 1GB si 2 gb ram pe windows 7 ultimate 32 biti si imi cam sacadeaza unele jocuri printre care fifa de la 11 pana la 14 problema este ca in urma cu 2 luni aavea windows xp sp 3 tot pe 32 biti si placa video ati radeon (nu mai tin minte modelul oricum nu era asta de buna) pe 512 mb si fifa de la 11 la 13 mergeau ok cel putin fifa 11 si 12 mergeau blana dar acum mi-am schimbat si placa video (evident mult mai buna ) si windowsul dar face lag si sacadeaza in unele cazuri putin ce as putea face si de ce am aceasta problema iar mai important cum o pot rezolva?

Multumesc anticipat dau funda!

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca e versiunea pe 64 bit e foarte proasta placa video facuta pentru gama office.

Poti incerca sa scazi din detalii si rezolutie.

| K0sti a răspuns:

2 GB RAM, placa video amarata pe 64 biti... vrei cam multe!

| CPAElites a răspuns:

Placa video e o petarda infecta.
De ce ai schimbat placa video?

"oricum nu era asta de buna) pe 512 mb si fifa de la 11 la 13 mergeau ok"

STII CA MEMORIA VIDEO NU CONTEAZA?

| PurpleKusH explică (pentru CPAElites):

Nu am intrat ind etalii dar aveam ati radeon x1650 series iar aceea s-a ars a trebuit inlocuita am dus pc-ul la un service aricum eu vreau sa stiu de ce imi merg acum jocurile sacadat iar pe windows xp cu placa aia video nu mergeau sacadat

| Linu96 a răspuns:

Rami ai destui si Placa video e destul de buna dar nu te avantajeaza procesorul. La windows 7 cerintele minime e un procesor de minim 6.ghz, placa video 1 GB si 2 GB rami! 2 le indeplinesti dar restul nu. Eu te-as sfatui sa incerci sa iti instalezi un windows mai mic sau cand joci un anumit joc sa ii schimbi rezolutia! Bafta!