| Cilucu a întrebat:

As dori si eu niste pareri in legatura cu placa video Intel HD Graphics 3000.Cum se comporta la jocuri?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Intel HD Graphics 3000 este un procesor grafic integrat in placa de baza. Nu este speciala pentru jocuri dar poate sa redea fara probleme filme in format Blu-ray (Full HD – 1080p) si poate sa si ruleze unele din ultimele jocuri aparute, desi este adevarat ca numai cu setarile la minim si la rezolutii foarte mici (800 x 600). Pentru jocuri exista placi video dedicate si nu integrate cu o memorie de 1-2 GB.

1 răspuns:
| GabiDumitrescu a răspuns:

@neluL: Nu cumva discutam de un IGP aici, integrat in procesor, si nu in placa de baza? In rest, ai dreptate, un test detaliat aici - http://www.bit-tech.net/......e-review/1