| cr1stian a întrebat:

As vrea sa imi cumpar Xbox one sau Playsation 4 si sunt indecis.As vrea sa imi cumpar una din aceste console ca sa pot juca Fifa 15 ultimate team pe ultima generatie de console, deci clar imi va trebui un permis ca sa joc online. Acum vine intrebarea: Stiu ca la Playstation 3 nu trebuie sa cumperi permis ca sa joci online multiplayer, dar la playstation 4 trebuie sa cumperi? Cel putin asa am vazut undeva. In ceea ce priveste Xbox one, pot sa joc multiplayer daca sunt in Romania? Adica stiu ca zicea ca nu poti sa joci pe multiplayer daca esti de aici. Cum sta pana la urma treaba?

8 răspunsuri:
| rapp2020 a răspuns:

E un magazin in ps4 si il cumperi de acolo si te poti juca online.parca prin wireless.

| cr1stian explică (pentru rapp2020):

Si cam cat ar costa?

| mgtow a răspuns:

PS4 e mai bun decat xbox one si platesti online daca vrei sa joci in modul online. Acum e de stiut ca ps4 nu are ps store in tara dar anul viitor o sa apara.

| cr1stian explică (pentru mgtow):

Deci de anul asta PS4 a devenit ca Xbox one in ceea ce priveste modul online. Dar de ce spui ca e mai bun PS4?

| mgtow a răspuns (pentru cr1stian):

Are mai multa performanta, jocurile ies pe format 1080p si pe xbo 720p vezi in youtube caracteristici ps4 si xbox one o sa-mi dai dreptate, vine si gta v in noiembrie pe 17.

| cr1stian explică (pentru mgtow):

Sincer, as vrea sa imi iau xbox one fiindca sunt fan xbox, si vreau sa imi spui, stii cumva daca pot juca in Romania pe xbox live?

| mgtow a răspuns (pentru cr1stian):

Nu stiu trebuie sa mearga

| anonimguy3 a răspuns (pentru cr1stian):

Nu, Romania inca nu are toate avantajele altor tari cand vine vorba de consolele next gen. Iti recomand sa iti faci cont pe UK indiferent pe care o alegi ps4 sau x1