| itmanager a întrebat:

As vrea si eu sa stiu daca acest PC, din categoria gaming, cu aceste configuratii http://www.emag.ro/......EX2M0BBBM/ ar putea suporta jocuri noi (gen Call Of Duty 3 sau mai nou; Tom Clancy's Splinter Cell; G.T.A. IV, etc.) Si daca ar merge la o rezolutie destul de acceptabila.

Răspuns Câştigător
| JohnnyWylde a răspuns:

Nu stiu ce sa zic de placa video. Nvidia GeForce GT630 poate avea memorie GDDR3 sau GDDR5 iar diferenta intre o placa cu GDDR3 si GDDR5 e colosala. Atata timp cat nu stiu ce tip de memorie are nu iti pot da un verdict. Restul componentelor PC-ului sunt ok. Daca placa aia video ar avea memorie GDDR5 atunci ai putea juca la detalii High (mari) toate jocurile ce le-ai mentionat si chiar jocuri ce vor aparea in viitor gen GTA 5, Watch Dogs s.a. dar daca are GDDR3 atunci mare lucru nu vei putea face cu ea.

| itmanager explică (pentru JohnnyWylde):

Daca este GDDR3 ar merge la o rezolutie medie macar? Daca gasesti mai multe informatii despre placa video sa ma anunti te rog frumos! happy

| JohnnyWylde a răspuns (pentru itmanager):

S-ar putea sa mearga la rezolutie medie cu detalii mici spre mediu cam asa ceva dar de ce nu ceri mai multe detalii despre placa video ca sa fi sigur de ce cumperi?

| itmanager explică (pentru JohnnyWylde):

Aha. Nu stiu care placa video este de pe PC : http://www.pcgarage.ro/......3-128-bit/ asta sau asta: http://www.pcgarage.ro/placi-video/asus/geforce-gt-630-2gb-ddr3-128-bit-1/. Eu zic ca e a doua pentru ca scrie "Chipset video: Asus" :)) Ar fi bine sa fie asta, DDR5 http://www.pcgarage.ro/placi-video/asus/geforce-gt-630-1gb-ddr5-128-bit-2/.

| dailysupport a răspuns (pentru itmanager):

Placile alea sunt slabe.

6 răspunsuri:
| dailysupport a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/sisteme-pc-garage/pc-garage/fx-40/
Eu iti recomand acest sistem, momentan duce orice joc la detalii maxime, cu minim 35 fps.Sistemul pe care il arati tu are o placa video destul de slaba ceea ce te trage in jos colosal de mult.
O zi buna.

| itmanager explică (pentru dailysupport):

laughing Iti spun eu: Decat sa iau un PC cu un procesor AMD de 3800 mHz mai bine un Intel de 3300 mHz. Eu cam sunt impotriva AMD-urilor, Radeon. Dar merci oricum de sfat! happy O sa ma mai interesez despre aceste 2 PC-uri.