| DeeaDyaDeea a întrebat:

Auziti joc metin2 ro si sunt pe regatul albastru pe server pegasus! Cum ma pot duce pe regatul rosu?

Răspuns Câştigător
| ReDMaN12 a răspuns:

Depinde,daca vrei sa te lupti cu ei atunci e usor:te duci in valea orcilor si cauti portaluldin coltul din stanga sus si mergi si ii omori cat vrei(P.S:Scz nu mam mai jucat metin de 3 luni si am uita hartile)numai sa ai si un lvl mare.Ce mai astepti du-te si obtine gloria pentru regatul tau...happy

1 răspuns:
| kammy272315 a răspuns:

Buna.Ca sa schimbati regatul, trebuie sa va duceti la negustorul de armuri si sa cumparati un schimba regatul. Odata cumparat, trebuie sa dati click pe el si sa alegeti unul dintre cele 3 regate disponibile. Dupa ce ati ales dati un relog si veti fi automat din noul regat ales.
De stiut:
>Dupa ce schimbati regatul, vi se va schimba automat si la celelalte caractere de pe cont.
>Odata ce ati schimbat regatul, mai puteti schimba din nou doar dupa 3 zile. O solutie la aceasta problema ar fi sa schimbati regatul de pe un alt caracter (de pe acelasi cont)...
>Ca sa poti schimba regatul (altfel nu merge) nu trebuie sa fii casatorit pe nici un caracter si nu trebuie sa ai breasla pe nici un caracter.
>Dupa ce schimbati, pergamenele de teleport din vechiul propriu map1 si map2 (cele de pe fostul regat) nu vor mai functiona.Iti spun asta pentru ca am jucat si eu metin2 ro dar acum nu mai joc si am avut aceeasi problema ca a ta. Sper sa mearga!