| AHappyDay a întrebat:

Ce jocuri shooter merg pe un procesor AMD Athlon(tm) XP 2200+ de 1, 80 GHz, placa video Nvidia Gforce de 64mb si 1G ram cu Windows XP Professional(SP1).Dau funda.(nu dati raspunsuri de genul:shimba placa video, procesorul, etc)

6 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Iti merge cam orice joc pana in 2005, poate si 2006. placa aia video te trage inapoi rau de tot. daca lasi placa, macar gandeste-te serios sa-ti faci un upgrade la SP2 sau SP3. poftim o lista

FPS (shooter) : Half Life 1/2, Quake 3, Painkiller, Unreal 2, Unreal Tournament (UT99), Unreal Tournament 2004, No One Lives Forever 2, Contract JACK, Return to Castle Wolfenstein, Alien vs Predator 2, Serious Sam 1/2, Duke Nukem Manhattan Project, Max Payne 1/2, Postal 2, Blood 2, GTA 3, Call of Duty 1, COD 1 United Offensive, Medal of Honor Allied Assault

horror: Resident Evil 3, Silent Hill 2/3, Undying, Condemned Criminal Origins, Doom 3, Alone in the Dark 4, Call of Cthulhu Dark Corners of the Earth, House of the Dead 2/3,

Stealth - Thief 2, Thief Deadly Shadows, Splinter Cell 1/2/3, Hitman 1/2/3, Sniper Elite, Chronicles of Riddick Escape from Butcher Bay

Racing: Need for Speed 5 Porche, NFS Most Wanted, NFS Carbon, 18 wheels of steel, Flatout, Bus Simulator, Carmageddon 2 etc astea nu prea le stiu

gasesti cateva aici, inclusiv Max Payne 1, House of the Dead 3, Blood 2, Resident Evil 3, 18 Wheels of Steel, Carmageddon 2, UT99, etc etc
http://www.gameswin.biz/
cauta aici jocurile din 1998-2003.
Vezi clipuri pe youtube cu gameplay, sa stii care joc iti place. bafta

| AHappyDay explică (pentru Andrei7520152):

Nu am de ce sa fac schimbarile pe care le-ai sugerat deoarece acesta este un PC provizoriu, mai vechi si il folosesc pentru o saptamana cand imi iau un calculator nou mult mai puternic.

| Andrei7520152 a răspuns:

Pai atunci n-are rost sa iei jocurile alea, ca sunt vechi. Cauta jocuri mai noi din 2010, 2011 etc, gen Battlefield 3, Medal of Honor 2010, COD Modern Warfare 3, etc

| AHappyDay explică (pentru Andrei7520152):

Asa o sa fac dar vroiam ceva ca sa nu ma plictisesc cat astept. Apropo jocurile alea necesita Sp2 sau Sp3 sau pot fi rulate cu Sp1.

| Andrei7520152 a răspuns (pentru AHappyDay):

Ai nevoie de sp3 sau vista/7 sa rulezi jocuri foarte noi, ca modern warfare. cu alea vechi n'ai probleme, merg pe sp1 fara probleme

| AHappyDay explică (pentru Andrei7520152):

Cum se pot descarca jocuri de pe http://www.gameswin.biz/, adica cand dau la download apar niste chestii cu limba, CD etc, dupa aceea ce trebuie sa fac?,