| jumbalik a întrebat:

Care stii este bun sa pun Windows 7 Daca am urmatoarele componente : RAM : 768 MB Procesor : AMD Sempron 2200+
Placa video : 256MB nVidia gForce! dau funda!

Răspuns Câştigător
| adrew a răspuns:

Verifica cu Windows 7 Upgrade Advisor
http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=20

3 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Pune-i Windows XP! Ai un procesor foarte vechi și depășit, memoria este mult sub minimul recomandat, iar plăcile video din seria GForce, nu sunt suportate de Windows7.

| raidxp a răspuns:

Windows 7 a fost creeat pentru sisteme mai performante cu procesoare cel putin dual-core, la deschiderea a 2-3 aplicatii pc-ul tau se va bloca. daca iti place efectele din win 7 sa stii ca sunt doar niste programele ce le poti instala si in xp

| fikilix a răspuns:

Din pacate nu va merge ramii cu windows xp nu-l schimba