| ELecTroShoK a întrebat:

Buna TPU: Cum pot juca minecraft "multyplayer" pe un server "ROMAN?

Răspuns Câştigător
| Urascromana a răspuns:

1.Trebuie sa stii ip-ul serverului (ex: mc.minecraft-romania.ro [nu cred ca mai e deschis...])(cauta pe google servere...)
2.te duci la multiplayer la add server numele serverului nu conteaza foarte important e ca ip-ul sa fie scris correct
In caza ca scrie:
a.can't reach server
insteamna ca e inchis temporar sau definitiv
b.can't resolve hostname
inseamna ca ai scris gresit ip-ul
P.S.:Nu uita sa dai refresh de cate ori adaugi un server
P.P.S.:La unele servere trebuie sa te inregistrezi cu o parola (apesi t si scrii) "/register parola parola" de obicei trebuie sa aiba peste 5 litere.
Dupa ce te-ai inregistreat o sa te poti loga folosind comanda "/login parola"

| ELecTroShoK explică (pentru Urascromana):

Am luat un server de pe net : mc-romania.com:25565 si imi apare asa: java.net.SoketException: Connection reset! Ce trebuie sa fac acum?

| Urascromana a răspuns (pentru ELecTroShoK):

Asta se intampla cand incerci sa intri? hmmm... poti incerca:
1.sa dai refresh
2.sa incerci cu dirrect connect
3.sa inchizi si sa deschizi minecraft-ul
Stiu serverul, e unul OK
sper sa te fi ajutat

| ELecTroShoK explică (pentru Urascromana):

Nu functioneaza... Dar pentru efortul tau...
Ai FUNDA!
Multumesc mult!winking

| ELecTroShoK explică (pentru Urascromana):

Nu functioneaza...
Dar pentru efortul tau... ai FUNDA!
Multumesc mult!

| ELecTroShoK explică (pentru Urascromana):

Nu functioneaza.
Dar pentru efortul tau, ai Funda!

Multumesc mult!winking

| Urascromana a răspuns (pentru ELecTroShoK):

Nu, eu iti multumesc multumesc

7 răspunsuri:
| adrianemil a răspuns:

Uite iti dau eu un sv de minecraft car este nou deschis pentru toata lumea si primi 2 primesc atmin ip 192.168.2.101