| Rexofere a întrebat:

Buna TPU! Cum poti sa schimbi modul de joc pe un server de aternos in Minecraft daca eu sunt offline?
Dau funda pentru cine ma ajuta

Răspuns Câştigător
| BratuMarian a răspuns:

Din păcate, nu poți schimba modul de joc pe un server de Aternos în Minecraft dacă ești offline. Pentru a efectua modificări în setările serverului sau pentru a schimba modul de joc, trebuie să te conectezi la panoul de control al serverului Aternos prin intermediul browser-ului web.

Iată pașii pe care îi poți urma pentru a schimba modul de joc pe un server de Aternos:

Accesează site-ul Aternos (https://aternos.org/) și autentifică-te în contul tău.
Selectează serverul Minecraft pentru care dorești să faci modificări.
Accesează panoul de control al serverului făcând clic pe butonul "Panou de control" sau "Control Panel".
Caută setările serverului care controlează modul de joc și modifică-l conform preferințelor tale. Această opțiune poate fi în secțiunea "Game Mode" sau "Mod de joc".
Salvează setările modificate.
Redemarează serverul pentru ca noile setări să intre în vigoare.

Este important să fii conectat la internet și să te autentifici în contul tău Aternos pentru a putea accesa și modifica setările serverului. Dacă întâmpini dificultăți în efectuarea modificărilor, poți consulta documentația sau ghidurile oferite de Aternos sau poți contacta suportul lor pentru asistență suplimentară.