| Valentina_Reut_1985 a întrebat:

cum se instaleaza jocuri pe calculator?

2 răspunsuri:
| BBJHHRUGs a răspuns:

Daca e in format cd virtual adica imagine de aia ISO instaleaza daemon tools sau power iso dai mount si clik pe autorun (autostart) sau pe setup. Daca e in format arhiva RAR Sau Zip instaleaza winrar sau winzip, click dreapta pe arhiva extrage aici sau selectezi director pentru destinatie unde se extrage arhiva.
Daca e in format executabil gen SFX, Setup, Install, EXE dai simplu click pe Run, Next, Next,... Finish or Launch Game. Funda?

| Crsiti92134 a răspuns:

Depinde ce joc vrei. Gasesti pe YouTube multe tutoriale cum se instaleaza acel joc.