| WoKy a întrebat:

De ce nu merge pe mod OpenGL la CS(Counter-Strike) la windows7?
Nu imi accepta sa dau rezolutia mai mare de 1024X 768 pe D3D.
P.S am placa de 512, e de la windows sau de la Placa?
Cine ma ajuta?

10 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Problema este de driver-ul de la placa video.Din cauza lui iti face asa.Trebuie sa il iei dupa net si sa instalezi.Si nu o sa iti mai faca

| WoKy explică (pentru S3c0ndSh0t):

Am toate Driverele posibile! E alta problema!

| S3c0ndSh0t a răspuns (pentru WoKy):

De la asta e problema. OpelGL vine de la driverul placii video.Mai instaleaza odata driverul si Try Again!

| WoKy explică:

Instalat si tot asa face. Macar sa pot juca la rezolutie mai mare decat 1024 x 768 sau cat e acolo. Ca ma enerveaza ca se vede intr-o parte!

| pampam18 a răspuns:

Depinde de ce placa video ai... cea mai buna pentru cs din cate stiu ar fi nVidia. Windows7 ocupa multi GB interni, placa de 512 e cam putin sa suporte. ti-as recomanda sa il faci inapoi xp sau sa-ti schimbi placa.

| Caprioru_Cosmin_1995 a răspuns:

Hey Salut te duci la run scrii windows update si o sa-ti dea dupa dai windows update ci s-a terminat gata si dupa rezolutia la PC pe 1024x768 (Totul este de la rezoultie si windows update )

| Alexut_Alex_1990 a răspuns:

Salut OpenGL la cs merge bine doar cu programul de gaming special la cei ce nau driverul neinstalat sau instalat eu am avut aceeasi problema de ce nu merge opengl la cs si am aflat problema care te poate ajuta download aici si 100% merge http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/auto_detect.aspx

| Takasi a răspuns:

Eu am acceiasi problema am putut juca un timp cs pe orice rezolutie si mod openGL dar odata am refacut windows am formatat totul.De atunci imi da eroare si ma baga automat in mod Software...E alta problema nu e driverul am instalat o gramada de drivere noi si tot asa face... daca stie cineva care e problema sa imi spuna pls.

| WMC a răspuns (pentru Takasi):

Baga id coca_coke335 te ajut eu;]

| WMC a răspuns:

Baga id asta coca_coke335 si te ajut eu!