| bigalex07 a întrebat:

Buna TPU.De curand am cumparat un PC nou si as dori sa ii instalez windows 8. Exista vreo problema daca pe CD-urile de instalare a driverelor scrie ca suporta windows XP, 7 si Vista? Si daca da ce as putea face.

Răspuns Câştigător
| adydels a răspuns:

Windows 8 este proiectat in pricipal pentru device-urile cu touch screen, pentru mai toate laptopurile care ies acum pe piata, producatorii recomanda Windows 8, le e mai simplu asa. Windows 8 isi pune singur absolut toate driverele. Pe tot ce am pus Windows 8 nu a fost nevoie de niciun driver. Totusi, este compatbilitate intre driverele de Windows 7 si 8, deci in cazuri extreme poti instala drivere de 7, pe 8.