| 4l3xander a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru cei care si-au instalat Windows 7.
Pe cd-urile de instalare ale placii mele de baza, placii video, etc. scrie "pentru Windows Xp si Vista "...asta inseamna ca nu pot sa instalez driverele decat daca scrie" si pentru Windows 7"?

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Vestea buna este ca sistemul de drivere pentru Windows 7 va fi acelasi ca pentru Windows Vista. Vestea proasta este ca acest sistem nu asigura compatibilitatea si cu driverele de XP.

| JeSa a răspuns:

Cea dea doua solutie va lasa sa alegeti singur aplicatiile de care ai nevoie pentru a transforma Windows XP in Vista si presupune instalarea UXTheme...
P. S http://www.bogdanturcanu.ro/dualbootvistaxp
Sper sa-ti ajute, spor!

| cheloo74 a răspuns:

Cele de Vista merg si pe w7. W7 este de fapt un Vista mai imbunatatit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windows 7 are același nucleu ca Vista, prin urmare 99% din programele și driverele compatibile cu Vista o să meargă și pe 7. Am zis 99% pentru că la nivelul kernel-ului s-au adus mici îmbunătățiri ce nu sunt numai în bine, în unele cazuri sunt și in rău.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei mai multe trucuri pntru windows 7? Intra pe www.trucuriwindows.net acolo o sa gasesti tot ce vrei... bafta