| CosminComan75 a întrebat:

Vreau sa instalez windows vista peste xp si vreau sa stiu daca merge optiunea de backup a driverelor de la driver genius pentru ca nu mai am cd-ul cu drivere!?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Uita-te in computerul tau si vezi ce driver iti trebuie la placa de retea. Daca nu stii ia de pe net CPU-Z si uita-te la mainboard si model si iti spun ce driver iti trebuie. Apoi instaleaza Windowsul. Instalezi apoi placa de retea si apoi intra aici:
http://www.ma-config.com/en
Dai: "Start the detection"
O sa-ti ceara sa sa instalezi un programel. Dupa ce-l downloadezi il instalezi dai iarsi "Start the detection"si dupa ce termina intri in "My drivers". Acolo vei gasi driverele pentru tot ce ai in computer. Care-s cu galben nu le ai instalate. Care-s cu verde ale tale sunt vechi si le poti instala pe cele noi care se afla acolo.
Daca nu apar inseamna ca sunt instalate bine.

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Le are producatorul!

| gelu1970 a răspuns:

Driverele de xp nu merg pentru vista.
le cauti inca odata cu driver genius.
insa nu inteleg de ce vrei vista.
windows vista e considerat esecul cel mai mare a celor de la Microsoft. insa totul merge dupa gust.

| robytoby a răspuns:

Iti dau un sfat, instaleaza Windows 7, pentru ca Vista consuma foarte multe resurse si nu este un sistem de operare foarte reusit.Tu faci cum vrei eu ti-am dat un sfat.