| bogleaiulian a întrebat:

Am un laptop Samsung si vreau sa instalez windows 7 pe el. El in prezent are Vista dar problema este ca atunci cand vreau sa il instalez imi apare o eroare si imi zice ca adaptorul nu incarca bateria si nu se poate continua procesul de instalare. Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| Osirius a răspuns:

Da, ideea e sa faci rost de un adaptor original si atat (sau macar cu specificatii ca cel original), ce faci tu mai departe e treaba ta.
Problema e ca daca vei continua sa folosesti adaptoare/incarcatoare nepotrivite iti vor distruge sau scurta viata bateriei mult mai repede.

5 răspunsuri:
| Osirius a răspuns:

Si daca scoti bateria si lasi doar cablul contectat, ce se intampla?

| bogleaiulian explică (pentru Osirius):

Imi apare la fel. Ideea este ca adaptorul nu este al laptopului original. Oare aceasta sa fie problema sa nu recunoasca adaptorul sau ceva?

| Osirius a răspuns (pentru bogleaiulian):

Pai asta de ce n-ai mai mentionat?
Bineinteles ca daca daca adaptorul nu furnizeaza curent in parametrii ca cel original apar probleme.

| bogleaiulian explică (pentru Osirius):

Aha deci ideea ar fi sa fac rost de un adaptor ca cel original si sa instalez windowsul asa?

| bogleaiulian explică (pentru Osirius):

Ok. Multumesc frumos happy O seara placuta!

| Osirius a răspuns (pentru bogleaiulian):

Da, ideea e sa faci rost de un adaptor original si atat (sau macar cu specificatii ca cel original), ce faci tu mai departe e treaba ta.
Problema e ca daca vei continua sa folosesti adaptoare/incarcatoare nepotrivite iti vor distruge sau scurta viata bateriei mult mai repede.