| cata_2510 a întrebat:

din ce cauza imi merge spiderman 3 sacadat?
Chiar la inceput cand intru in joc merge foarte bine si dupa cateva secunde merge sacadat si dupa acea bine si tot asa oare de ce?

Răspuns Câştigător
| LowWw a răspuns:

Pai daca e procesorul dual core de 2.4 nu e problema dar daca e pentium 4 de 2.4 atunci e de la procesor.
daca placa ta video e de 512 si e dedicata e buna, dar cdaca nu e dedicata ( adica foloseste ramii ) inseamna ca aia e problema.
Sau daca nici una de mai sus inseamna ca ori e vindowsul plin de virusi ori ai prea putini rami ( iti trebuie minim 1gb sau 1, 5gb pe vista/7)
ori e din cauza ca sursa nu genereaza destula putere
ori e jocul virusat.

4 răspunsuri:
| LowWw a răspuns:

De la procesor sau de la placa video

| cata_2510 explică (pentru LowWw):

Nu e de la ele ca am procesor 2. 4Ghz si placa de 512Mb.

| SaDiCuL a răspuns (pentru LowWw):

Mie imi mere pe nVidia gForce4 mx440 with agp8x
procesor 3.06 GHz
Ram 1GB
?

| LowWw a răspuns (pentru SaDiCuL):

Asa si eu ce ziceam?

| LowWw a răspuns (pentru cata_2510):

Pai daca e procesorul dual core de 2.4 nu e problema dar daca e pentium 4 de 2.4 atunci e de la procesor.
daca placa ta video e de 512 si e dedicata e buna, dar cdaca nu e dedicata ( adica foloseste ramii ) inseamna ca aia e problema.
Sau daca nici una de mai sus inseamna ca ori e vindowsul plin de virusi ori ai prea putini rami ( iti trebuie minim 1gb sau 1, 5gb pe vista/7)
ori e din cauza ca sursa nu genereaza destula putere
ori e jocul virusat.