| Lolll a întrebat:

Buna TPU.Eu nu am pe laptop Movie Maker.
L-as putea downloada de undeva?
Sau spuneti-mi voii alt site de facut videoclipuri...si link daca se poate..si sa fie bun!happy
Am Windows 7!happy
Multumesc anticipat!
Dau fundita!puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| xgamerz a răspuns:

Trebuie sa descarci Windows Essentials de la Microsoft, in pachet ai si Movie Maker.
Poti sa alegi si limba dorita:
http://windows.microsoft.com/en-US/windows-live/download-windows-essentials
Dupa ce l-ai descarcat, ruleaza-l si selecteaza al 2-lea: "Choose the programs you want to install" bifeaza doar ce ai nevoie, adica "Photo Galery and Movie Maker".
K si Movie Maker de la Microsoft sunt foarte multe alte soft-uri. Ai putea folosi si: Pinnacle.
bafta;)

| Lolll explică (pentru xgamerz):

De ce programe am nevoie ca sa functioneze Movie Maker?
L-am mai instalat odata si a zis ca nu am programele necesare!straight face

| xgamerz a răspuns (pentru Lolll):

Scrie ce ti-a zis?
Citeste cerintele aici:
http://windows.microsoft.com/......quirements

| Lolll explică (pentru xgamerz):

Ok.Si de unde fac rost de astea?
Caut pe google?laughing
Pentru Galerie foto: SQL 2005 Compact Edition și Windows Imaging Codecs.*

Pentru Galerie foto și Movie Maker: Unele componente DirectX 9.

nu vreau virusi.happy

| xgamerz a răspuns (pentru Lolll):

Ce fel de windows7 ai? Normal toate alea, windows7 le` are deja instalate.
"L-am mai instalat odata si a zis ca nu am programele necesare"
Ce prog.necesare iti zicea k NU ai?

| Lolll explică (pentru xgamerz):

Il instalez acum din nou. si iti spun dupa!happy