| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU! In ultimul timp m-am decis sa imi iau un computer pentru gaming. Sunt foarte pierdut cu ce e bun si ce e nu....habar nu am daca merita unul deja construit sau unul pe piese...doresc sa joc LoL, Overwatch etc. pe setari maxime. Pretul sa fie destul de mediu ( nu am un buget anume dar nu ceva ff scump) Ajutor? Multumesc mult happy

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Daca ai cine sa il monteze pe piese e cel mai ok. "Gaming" incepe undeva la 3000 de lei daca vrei sa joci jocuri recente peste mediu la setari. Daca vrei iti fac o lista cu piesehappy Sa vezi orientativ.