| Energicool a întrebat:

Intrebarea mea este de unde pot invata cum se joaca metin? funda!

Răspuns Câştigător
| Grimmjow69 a răspuns:

Dupa ce te-ai inregistrat si ai downloadat, intri pe joc alegi un server si un ch apoi scrii numele si parola. Va trebui sa alegeti ce caracter vreiti. Caracterele sunt: razboinic, ninja, sura si saman. Dupa ce vei alege un caracter va trebui sa-i dai un nume. Cand vei incepe jocul trebuie sa apesi pe inventar si sa-ti pui arma, apoi sa te duci sa bati niste caini salbatici sau caini flamanzi salbatici.De la leval 2 vor incepe misiunile. Cand vei ajunge la level 5 sau 7 va trebui sa alegi ce magi vrei sa-ti pui (eu asi sugera sa va puneti de fiecare data la primul invatator de lupte). Daca vrei sa va cumparati ceva si nu gasiti, dati esc. si apoi logaut si puneti ch1. Pe ch1 gasiti in centru mai multe magazine. De la lv15 vei putea sa strigi adica sa dai enter semnul exclamari si scrii ce vrei (de obicei acolo se scrie daca vrei sa cumperi ceva sau sa vinzi ceva). Daca vei pune semnul exclamari te vor putea auzi toti jucatori. La lv 25 vei putea sa ai un cal daca vei avea o medalie de calsi o imagine de cal pe care o cumparati de la gardian. Dupa aceea va trebui sa dai testul de calarit (va trebui sa omori 30 arcasi salbatici in 30min.). De la lv 30 vei putea pescui si sa ai tarnacop. Pescuitul: trebuie sa cumperi unghita de pescui si pasta sau rama de la pescar. Faci click dreapta pe unghita ca s-o pui in mana. Apoi dai click dreapta pe rama sau pe pasta, apesi space cand esti langa apa. Dupa 25-35 sec. iti va aparea deasupra capului o imagine cu un peste. Cand iti va aparea imagine trebuie sa dai space si poate vei prinde un peste sau altceva. Tarnacopul: cand vei vedea un minereu trebuie sa iti pui tarnacopul in mana si sa dai click stanga pe minereu. Dupa cateva sec. iti va cadea ceva ce apartine de minereu. Daca vrei sa faci lv 90(adica lv maxim) iti recomand sa faci misiuni si sa lupti cu monstri de lv tau. La lv 90 nu vei mai putea sa cresti deoarece esti lv maxim. La acest lv vei putea sa mergi in grota exilului unde este un dragon gigantic care sufla gheata. Dupa ce il vei omora iti va cadea obiecte foarte valoroase.

Cel mai bine e sa practici jocul jucand.

bafta!

5 răspunsuri:
| Zerg a răspuns:

Ia si joaca World of Warcraft, ca oricum panarama asta de Metin e facuta 95% dupa WoW, doar ca de o calitate de 10 ori mai proasta.

| neanderthalfararusine a răspuns:

Pai cauta si tu tutoriale pe youtube, sigur vei gasi.

Răspuns utilizator avertizat
| OnuOnulică a răspuns:

Crede-ma metin2 este un joc nasol.

| eduard2003 a răspuns:

Http://mymetin2.webgarden.ro/
aici trebuie sa gasesti instructiunile