| mada12 a întrebat:

Buna TPU-isti. Am si eu o problema la un joc.L-am instalat ieri, insa cand vreau sa il deschid imi spune ca "Placa video nu suporta umbrele in 2.0 pixeli", este ceva program care sa ma ajute cu problema asta, sau trebuie schimbata neaparat placa video? happy
*Multumesc mult :*

9 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nope, ai nevoie de o placa video mai din deceniul asta. Foarte probabil si procesorul sa fie complet depasit. Calculatorul tau e din maxim 2001-2002, asa-i?

| mada12 explică (pentru KodrutZ):

Chiar deloc, e din 2007, dar prin 2009 s-a stricat placa video si l-am dus la reparat. Cine stie ce placa mi-a pus. laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru mada12):

Clar, si-au batut aia joc de tine. Nu tu ar fi trebuit sa stii ce placa ti-a pus? Nu de alta, dar factura, garantie... treburi de-astea. Cam orice placa din ultimii aproape 10 ani ar trebui sa aiba PS 2.0...

| mada12 explică (pentru KodrutZ):

Sincer, chiar nu m-a interesat ce placa mi-a pus, in finelaughing Multumesc mult happy

| KodrutZ a răspuns (pentru mada12):

Factura/garantie nu ai? Ar trebui sa scrie acolo.

| mada12 explică (pentru KodrutZ):

Am pe undeva. dar sigur a expirat garantia si tot, deci cam degeaba le caut happy

| KodrutZ a răspuns (pentru mada12):

Nu conteaza, scrie ce placa ai.

| mada12 explică (pentru KodrutZ):

Is de parere ca nu conteaza ce placa am, daca oricum trebuie schimbata ca sa mearga jocul. laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru mada12):

Inca nu stii ca trebuie schimbata. Poate e doar o problema de drivere. De aia bat apa in piua aici sa vedem exact ce placa ai.