| Justgreen a întrebat:

La ce ajuta mai exact un cfg la c.s 1.6 deathrun classic? Ce iti da cfg-u asta etc. Si daca ati avea sa imi dati un cfg bun, si cum se baga el in cs. Astept raspuns si dau funda plus folositor! (scuze de categorie dar este cea mai cititabig grin)

9 răspunsuri:
| Diabl0 a răspuns:

Un config pentru deathrun, ciudata intrebare. Ce poate contine un astfel de cfg? Cred ca niste binduri pentru serverul respectiv si bhop. Uite aici un script http://www.csromania.com/index.php?showtopic=2320 Iei ce e acolo si il copiezi in config.cfg din cs/cstrike/ sau poti sa redenumesti config.cfg in nume.cfg, dar lasi config.cfg acolo, nu il stergi, apoi intri in cs, deschizi consola si scrii, exec nume.cfg, sau exec config.cfg, foarte simplu!

| Justgreen explică (pentru Diabl0):

Si dau paste in text document?

| Diabl0 a răspuns (pentru Justgreen):

Da, cum am zis, poti sa copiezi config.cfg pe destkop, ii pui alt nume, bagi ce ti-am dat eu, apoi il bagi inapoi in cs/cstrike folder si intri in cs si in consola scrii exec nume.cfg, asta e tot.

| ali17 a răspuns:

Prietene deci sa-ti explic ceva cu cfg astea... Unele sunt cfg pentru imagine adica culoarea chat sau tinta si comenzi la tastatura puse altfel(de ex am pus pe tasta SHIFT jump si cand apsesi SHIFT sare). Celelalte cfg cu skiluri sunt cfg in care cand le faci in programu de facut cfg bagi scripturi
SCRIPTURI=sunt un fel de ajutor pentru a juca mai bine unele moduri(cele mai dese sunt acelease de mod clasic si de deathrun clasic)
SI se baga acele scripturi in cfg (niste scrisuri adica niste cuvinte) si cand se salveaza, programul baga acele cuvinte in cfg si s-a facut cfg, in cfg imi se baga binduri
BINDURI=cu ele poti sa modifici tastele
exemplu 1:"bind" "l" "say sal la toata lumea" acesta se scrie in consola si cand vei apasa l va aparea acest scris
exemplu 2:"bind" "l"+"jump" acesta tot se scrie in consola si cand vei apasa l vei sari.....Si ca sa bagi un cfg e simplu, doar il bagi in cstrike si scrii in consola cand intri in cs exec (numle de la cfg).cfg si va merge.Si categoria e perfecta pentru intrebarea ta... Daca vrei sa downloadezi un program de facut cfg http://fisierulmeu.ro/38PJXMFLVA94/CS-1-6-CFG-MAKER-rar.html dai click pe acest link si cand vezi primele lucruri nu completezi nimic si completezi doar la config cu bindurile (obligatoriu) si cu scripturi(nu e obligatoriu).Ca sa faci bindurile mai usor pana sa scrii tu te duci ep acest site:http://www.tutorialecstrike.com/generator_configuri_cs.html si completezi in campurile libere cu tastele care vrei tu si iti va aparea niste cuvinte si el bagi in program.
Si un cfg de deathrun este un cfg care da mouse de colo in colo(in cs ) si tastele a si d tu trebuie sa dai din ele si la fel cu jump si duck mai sunt si unele cfg care daca apesi de ex:pe space se activeaza jump si duck.
Sper ca ti-am fost de ajutor, funda?

| dani701 a răspuns:

Deci Prietenehappy Cfg il gasesti si pe nethappy
Dar la ora actuala nu stiu daca o sa ai nevoie pentru ca toate serverele au bhop incorporathappy acum 1 an foloseam si eu cfg cu bhop ca nu erau pe toate sv. Si cfg se baga in cstrike stergi ala de acolo "config"si il copiezi cfg-u tauhappy
Baftahappy Funda?

| Justgreen explică:

Da dar eu vreau unu sa fie bun ca multi folosesc pe care ii aud.

| gheorghitandrei a răspuns:

N-am

| luci123 a răspuns:

Un cfg la dr classic te ajuta sa prinzi mai mult speed pana la 3 4 k si se baga unde ai tu cs dai in cstrike si il copiezi acolo si pe urma intri in cs si dai exec si cum se numeste cfg si o sa-ti mearga. Sper ca ti-am fost de folos big grin

| luci123 a răspuns:

Un cfg la dr classic te ajuta sa prinzi mai mult speed pana la 3, 4 k si se baga unde ai tu cs dai in cstrike si il copiezi acolo si pe urma intri in cs si dai exec si cum se numeste cfg si o sa-ti mearga. Sper ca ti-am fost de folos big grin